Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: plat zdravotnej sestry  (Přečteno 67493 krát)
lussy51



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Listopad 07, 2013, 01:31:22 pm »

Dobrý deň, bol by tu niekto ochotný a vedel by mi niekto povedať ako sa cca pohybujú platy zdravotných sestier s vysokoškolským vzdelaním  v Bavorsku? Viem, že to záleží aj od steuer, v ktorej je, ale aspoň orientačne by som to chcela vedieť....Ďakujem
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #1 : Listopad 08, 2013, 02:37:35 pm »

Zdravim, tabulky najdete pod http://oeffentlicher-dienst.info/tvoed/b/   Zalezi, kde vas zaradi, do ktere skupiny a stupne. Priklad : s uznanym vzdelanim a nastavbou 9a
http://oeffentlicher-dienst.info/c/t/rechner/tvoed/b?id=tvoed-b-2013i&matrix=1 s pozdravem Pavla
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Listopad 08, 2013, 08:11:55 pm »

Ahoj,

a nasou vyskou tu budes na rovnakej urovni ako zdravotna sestra/brat s trojrocnou zdravotnou skolou vystudovanou tu v Nemecku.
Ak by si sla do statnej nemocnice, tak rataj s nastupnym platom cca 1600-1700 v cistom uz aj s priplatkami. Potom sa po odrobenych rokoch plat zvysuje, po prvom roku je to uz o par percent viac. K tomu trinasty plat pred Vianocami a kazde 3 mesiace nejaka ta stovka navyse, ak robis vsetky 3 smeny: rannu, poobednu aj nocnu.
Na sukromnych klinikach sa ten plat trochu odlisuje, myslim, ze platia o nieco viac a tiez casto vyplacaju nezdanene priplatky - je to nejaka specialna vynimka zo zakona.
Kym ti vsak Nemci uznaju vzdelanie/co trva niekolko tyzdnov az mesiacov/, budes moct pracovat len ako osetrovatelka, vacsina nemocnic totizto uznava len diplom vystaveny nemeckymi uradmi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Listopad 08, 2013, 10:03:24 pm »

Poznam slovenku ktora pracuje ako zdravotna sestra u AWO ma 22r je zdravotna sestra vzdelanie ukoncene na sk a ma s priplatkami cca 1700euro neto...v Mnichove...a od AWO dostala hned na zaciatku v Mnichove 1izbak v Giesingu za 350euro warm...plus vianocne peniaze ma a je kmenovy zamestnanec... Úsměv
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #4 : Listopad 09, 2013, 12:11:17 pm »

Poznam slovenku ktora pracuje ako zdravotna sestra u AWO ma 22r je zdravotna sestra vzdelanie ukoncene na sk a ma s priplatkami cca 1700euro neto...v Mnichove...a od AWO dostala hned na zaciatku v Mnichove 1izbak v Giesingu za 350euro warm...plus vianocne peniaze ma a je kmenovy zamestnanec... Úsměv
tak to uz hej co viac si moze dotycna priat  Úsměv
Zaznamenáno
lussy51



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #5 : Listopad 10, 2013, 10:13:19 pm »

Dakujem vsetkym za reakcie, tak idem sa pokusit podat si papiere o to uznanie vzdelania... aj ked sice asi s nemcinou b1  velmi nepochodim co som pocula, ale tak predsa vyskusam a uvidim ako dalej...
Zaznamenáno
marzan



Karma: 3
Příspěvků: 94


« Odpověď #6 : Listopad 11, 2013, 07:46:05 am »

mozno ti ako tip pomoze skusenost mojej zeny.
ked jej v bayern pred 4mi rokmi nechceli anerkennen slovenske papiere a pozadovali polrocne neplatene praktikum, nechala si to uznat v niedersachsen, kde to slo, a na zaklade toho jej to museli uznat aj bavori. vybavovacky ju stali ca 100 eurasou
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #7 : Listopad 11, 2013, 09:19:56 am »

Ja som citala minuly rok na nete, ze ked si poziadas o anerkennung v jednom kraji, kde ta zaregistruju a automaticky poslu tvoje udaje do centraly v Bonne, tak nemozes pokracovat v druhom. Ked by ta tam nahodili do pocitaca, tak by sa hned doslo na to, ze uz mas papiere na urade niekde inde. Vynimka je len, ked sa prestahujes a nahlasis nove bydlisko na meldeamte.
Tak isto som tu mala nervy a natahovacky s celym uznavanim a rozmyslala som nad tou moznostou. Ale po tom, co som sa docitala, tak mi neostalo nic ine, len to tu dotiahnut do konca.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Listopad 11, 2013, 12:31:59 pm »

Bipo zdravotna sestra v statnej nemocnici ma naozaj slusny plat je chranena odbormi atd....toto povolanie je narocne sice,ale ma buducnost. Úsměv
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #9 : Listopad 11, 2013, 02:17:21 pm »

Poznam slovenku ktora pracuje ako zdravotna sestra u AWO ma 22r je zdravotna sestra vzdelanie ukoncene na sk a ma s priplatkami cca 1700euro neto...v Mnichove...a od AWO dostala hned na zaciatku v Mnichove 1izbak v Giesingu za 350euro warm...plus vianocne peniaze ma a je kmenovy zamestnanec... Úsměv

no nic moc
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Listopad 11, 2013, 02:22:36 pm »



  Ja by som povedal,ze mat 1700euro neto ako 22r dievca byt kmenovy zamestnanec u AWO....to je na dnesne casy velmi luxusne,.... Polibek
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #11 : Listopad 13, 2013, 12:52:16 am »

Ja som v AWO pred par rokmi pracovala a mala som aj mini byt za 250 euro. Zeby som sa citila nejako luxusne, si nespominam. Narobena ako kon, krize v prdeli a skoro kazdy den v robote. Škleb

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |