Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Rundfunkbeitrag  (Přečteno 230677 krát)
Bigles



Karma: 1
Příspěvků: 2


« : Duben 23, 2014, 11:29:26 am »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1 : Duben 23, 2014, 11:45:33 am »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor


za každou domácnost se od minulého roku musí platit pokud vím, nelze se tomu asi vyhnout. Je to pálka
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #2 : Duben 23, 2014, 12:11:27 pm »

nebude to niečo podobne ako slovenský "zástrčkový" zákon?
že máš elektrickú zástrčku, tak sa predpokladá, že máš aj telku a rádio, tak platíš
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #3 : Duben 23, 2014, 12:31:51 pm »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor


Pokud nic takoveho nevlastnis, tak nemusis platit. Normalne jim napis, ze nejsi vlastnikem ani TV ani radia a je to. Nase zkusenost je, ze i kdyz  mame v dome asi 4 TV, tak taky nic neplatime, parkrat poslali dopis a nic se nestalo. Do domu je pustit nemusis, tak je na nich dokazat ti opak. A pokud skutecne nic nemas, tak neni o cem se bavit. Uz se tu o tom psalo, zkus si to vyhledat.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #4 : Duben 23, 2014, 12:34:45 pm »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor


Pokud nic takoveho nevlastnis, tak nemusis platit. Normalne jim napis, ze nejsi vlastnikem ani TV ani radia a je to. Nase zkusenost je, ze i kdyz  mame v dome asi 4 TV, tak taky nic neplatime, parkrat poslali dopis a nic se nestalo. Do domu je pustit nemusis, tak je na nich dokazat ti opak. A pokud skutecne nic nemas, tak neni o cem se bavit. Uz se tu o tom psalo, zkus si to vyhledat.

No nevím, myslím, že od loňského roku došlo ke změnám, nedávno se to rozebíralo na facebooku, teď se údajně platit musí plošně za každou domácnost v Německu
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #5 : Duben 23, 2014, 12:38:10 pm »

http://web.de/magazine/finanzen/wirtschaft/18750666-klage-rundfunkbeitrag-gebuehr-abgeschafft.html
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #6 : Duben 23, 2014, 12:46:12 pm »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor


Pokud nic takoveho nevlastnis, tak nemusis platit. Normalne jim napis, ze nejsi vlastnikem ani TV ani radia a je to. Nase zkusenost je, ze i kdyz  mame v dome asi 4 TV, tak taky nic neplatime, parkrat poslali dopis a nic se nestalo. Do domu je pustit nemusis, tak je na nich dokazat ti opak. A pokud skutecne nic nemas, tak neni o cem se bavit. Uz se tu o tom psalo, zkus si to vyhledat.

Jinak zase koukám jak vy, co si neustále život v D tak pochvalujete se vyhýbáte jak můžete všem možným platbám. To my poctivci co všechno platíme a pak napíšeme o Německu a jeho nákladovosti kritiku, tak se nás tu snažíte zesměšňovat, jak jsme trapní, nešťastní a neschopní.  Šok
« Poslední změna: Duben 23, 2014, 12:47:42 pm od zlaticko » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #7 : Duben 23, 2014, 01:02:34 pm »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor


Pokud nic takoveho nevlastnis, tak nemusis platit. Normalne jim napis, ze nejsi vlastnikem ani TV ani radia a je to. Nase zkusenost je, ze i kdyz  mame v dome asi 4 TV, tak taky nic neplatime, parkrat poslali dopis a nic se nestalo. Do domu je pustit nemusis, tak je na nich dokazat ti opak. A pokud skutecne nic nemas, tak neni o cem se bavit. Uz se tu o tom psalo, zkus si to vyhledat.

Jinak zase koukám jak vy, co si neustále život v D tak pochvalujete se vyhýbáte jak můžete všem možným platbám. To my poctivci co všechno platíme a pak napíšeme o Německu a jeho nákladovosti kritiku, tak se nás tu snažíte zesměšňovat, jak jsme trapní, nešťastní a neschopní.  Šok

Zlaticko alias Kecinko, alias Doroto.........misto, abys mi podekovala za radu,tykajici se dovolene, tak prispevek radsi kompletne smazes, tak ty mas nejvic co nekomu cist levity. Škleb Ja za to opravdu nemuzu, ze uz te zase vyrazili z prace. Myslela jsem, ze uz je od tebe davno pokoj a uzivas si v Rakousku? Co??? Ale ne, ty radsi opet napadas ostatni zde, to je zabavnejsi, ze? Škleb

A co se tyka toho placeni, tak nevim, proc bych platila neco, co nevyuzivam. Ja se na Tv nekoukam vubec, syn se kouka na placene programy, ale jiste ne na ARD a spol. a manzel si filmy LEGALNE a ZAPLACENE stahuje. Na zpravy nekoukame. Tak za co mame platit? Jeste neco?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Duben 23, 2014, 01:31:15 pm »

Aktuálně se opravdu platí za každou domácnost/byt - bez ohledu na to, co vlastní. Vyjmout se mohou nechat jen příslušně postižení a pobírači HarztIV. Studenti jako perspektivní kádry možná ani ne, to nevím - to ale zdejší studenti asi vědět budou.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #9 : Duben 23, 2014, 01:43:14 pm »

Kleeno, mozne to je, Bigles se ptal  na zkusenosti, tak jsem je popravde napsala. Bydlime tu 4 roky a dostali jsem asi 2 dopisy a tim to zhaslo.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #10 : Duben 23, 2014, 04:53:56 pm »

Druhým rokem studuji a bydlím na studentské ubytovně v Mnichově. V minulých dnech jsem obdržel důraznou výzvu na zaplacení  "Rundfunkbeitrag" cca 270 EU.
Vzhledem k tomu, že platím nájem, radio ani televizi nevlastním, zdá se mi teto požadavek neoprávněný. Prosím o Vaši zkušenost.
Zdraví Libor


Pokud nic takoveho nevlastnis, tak nemusis platit. Normalne jim napis, ze nejsi vlastnikem ani TV ani radia a je to. Nase zkusenost je, ze i kdyz  mame v dome asi 4 TV, tak taky nic neplatime, parkrat poslali dopis a nic se nestalo. Do domu je pustit nemusis, tak je na nich dokazat ti opak. A pokud skutecne nic nemas, tak neni o cem se bavit. Uz se tu o tom psalo, zkus si to vyhledat.

Jinak zase koukám jak vy, co si neustále život v D tak pochvalujete se vyhýbáte jak můžete všem možným platbám. To my poctivci co všechno platíme a pak napíšeme o Německu a jeho nákladovosti kritiku, tak se nás tu snažíte zesměšňovat, jak jsme trapní, nešťastní a neschopní.  Šok

Zlaticko alias Kecinko, alias Doroto.........misto, abys mi podekovala za radu,tykajici se dovolene, tak prispevek radsi kompletne smazes, tak ty mas nejvic co nekomu cist levity. Škleb Ja za to opravdu nemuzu, ze uz te zase vyrazili z prace. Myslela jsem, ze uz je od tebe davno pokoj a uzivas si v Rakousku? Co??? Ale ne, ty radsi opet napadas ostatni zde, to je zabavnejsi, ze? Škleb

A co se tyka toho placeni, tak nevim, proc bych platila neco, co nevyuzivam. Ja se na Tv nekoukam vubec, syn se kouka na placene programy, ale jiste ne na ARD a spol. a manzel si filmy LEGALNE a ZAPKleeno, mozne to je, Bigles se ptal  na zkusenosti, tak jsem je popravde napsala. Bydlime tu 4 roky a dostali jsem asi 2 dopisy a tim to zhaslo.LACENE stahuje. Na zpravy nekoukame. Tak za co mame platit? Jeste neco?


No vždyť oni ti to spočítají i za pár let zpětně. Škoda, že nikdy nepřiznáš svoji chybu
« Poslední změna: Duben 23, 2014, 04:58:19 pm od zlaticko » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #11 : Duben 23, 2014, 05:41:52 pm »



No vždyť oni ti to spočítají i za pár let zpětně. Škoda, že nikdy nepřiznáš svoji chybu


No kdyz spocitaji, tak spocitaji. Se nepo......Smích

Vim, ze mas radost, kdyz zde nekdo ma problemy, tak ti ji dneska udelam, ze je venku tak hezky. Minuly tyden nas stala blbost nemeckeho soudu, ktery neumi spravne precist a napsat adresu skoro 9000 Euro. Jsi potesena?
Ovsem, proti tomu se da branit, obzvlast, kdyz je clovek/firma pojisteny a nrbudu kvuli tomu pomlouvat cele Nemecko, jako to delas permanentne ty.Protoze to se muze stat kdekoli.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #12 : Duben 23, 2014, 05:45:48 pm »



No vždyť oni ti to spočítají i za pár let zpětně. Škoda, že nikdy nepřiznáš svoji chybu


No kdyz spocitaji, tak spocitaji. Se nepo......Smích

Vim, ze mas radost, kdyz zde nekdo ma problemy, tak ti ji dneska udelam, ze je venku tak hezky. Minuly tyden nas stala blbost nemeckeho soudu, ktery neumi spravne precist a napsat adresu skoro 9000 Euro. Jsi potesena?
Ovsem, proti tomu se da branit, obzvlast, kdyz je clovek/firma pojisteny a nrbudu kvuli tomu pomlouvat cele Nemecko, jako to delas permanentne ty.Protoze to se muze stat kdekoli.

no jsi jednička, vždyť to všichni ví
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #13 : Duben 23, 2014, 06:09:52 pm »

K původnímu dotazu tohoto vlákna bych viděl zatím jako nejlepší řešení podat dotaz na Verwaltung té studentské ubytovny. Ubytovna jako taková bude určitě trochu specifický případ. Těžko teď říct, zda jednotlivý pokoj je brán vůči zákonu jako samostatná bytová jednotka. Pokud ne, platbu by vyžadovat neměli.

V každém případě, po úpravě zákona z loňského roku je úplně jedno, zda přijímače vlastním nebo ne, či se na ně dívám nebo nedívám. Zákon vychází z toho, že každý má min. mobil s příjmem radia, nebo autorádio, nebo počítač, o televizi nebo cd přehrávači ani nemluvě. Proto byl ten zákon takto zjednodušen aby nedocházelo ke přím (i soudním! ), zda mají doma děti svoji Tv nebo manželův notebook je firemní atd atd....

Petr

P.S. Oni při kontrolách do bytů nechodí. Už jste viděli nenápadnou dodávku s několika anténami na střeše co po večerech rychlostí chůze křižuje obytné ulice? tak to je auto, které 100 % změří TV signál (záření). Já ho za poslední 2 roky viděl 3 x.
Přeji všem šetřílkům hezký večer.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #14 : Duben 23, 2014, 06:13:56 pm »


P.S. Oni při kontrolách do bytů nechodí. Už jste viděli nenápadnou dodávku s několika anténami na střeše co po večerech rychlostí chůze křižuje obytné ulice? tak to je auto, které 100 % změří TV signál (záření). Já ho za poslední 2 roky viděl 3 x.
Přeji všem šetřílkům hezký večer.

Fakt takhle jezdi? Tak to u nas na vsi jeste tedy asi nebyli. Mrknutí Oni pry maji malo personalu, jsem nekde cetla. Smích Tak my to holt risknem.Smích
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |