Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rundfunkgebuhr - odstěhovaná  (Přečteno 45255 krát)
Nikole



Karma: 0
Příspěvků: 11


« : Říjen 14, 2014, 10:29:51 pm »

Ahoj, kvuli praci jsem se prihlasila na urade k pobytu, ale mela jsem jen Zwischenmiete a už jsem odstehovana. Prisel mi ale na starou adresu poplatek za televizi a radio. Ted jsem v Čr a hledam nove bydleni, Jde tam napsat, ze uz na dane adrese nebydlim a neplatit to. Ostatni v tom byte to platit nechteji, o nich se nevi... Má s tím někdo zkušenost?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Říjen 14, 2014, 11:58:22 pm »

Platí se jednou za celý byt. Pokud jsi tam měla jen "Zwischenmiete", tak bych se tím nezabýval, musí platit hlavní nájemník. Pokud zaplatíš, tak platíš za všechny ostatní v tom bytě a ty peníze ti už nikdy nedají. Buď bych tam na (rundfunkbeitrag.de) zavolal a nebo email s formálním sdělením, že jsi v tom bytě byla jen na návštěvě a odstěhovala jsi se do zahraničí, popř. taky že hlavní nájemník se jmenuje ...  Popř. pokud to budou vyžadovat poslat emailem kopii odhlášení z pobytu v Německu.

Je věcí hlavního nájemníka, aby pak ty peníze po tobě požadoval, např. podle počtu lidí žijících v bytě.

Pokud by byli ovšem všichni ostatní v bytě na sociálce a od placení osvobozeni, pak by jsi byla jediná, která musí platit.

.... Info bez záruky
« Poslední změna: Říjen 15, 2014, 12:11:05 am od David » Zaznamenáno
Nikole



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #2 : Říjen 15, 2014, 09:11:48 am »

Děkuju za odpověď.
Ostatní jsou studenti, kteří jsou nahlášení pravděpodobně u rodičů. Kdybych se odhlásila z pobytu, můžu pořád pracovat, když už mám Lohnsteuerkarte? Teď nejsem v Německu a na té adrese už nebydlím - bydlela jsem tam jen měsíc a pět dní. Teď vyřizuju ubytovaní ve stejném městě, ale z Čr. Ale plánuju tam ale za 14 dní.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Říjen 15, 2014, 09:33:07 am »

Na někoho tam musí běžet nájemní smlouva - a hlavně ten by si s tím měl dělat starosti.

Ten dopis nejspíš není "poplatek", ale výzva, abys jim sdělila, zda tam bydlíš a kdo za ten byt platí a případně se přihlásila.
Na to bych jim odpověděl, že na té adrese v současné době nebydlíš, že bydlíš v zahraničí. Buď jim napiš, kdo je ten hlavní nájemník, nebo napiš, že nevíš, kdo to je.
A nakonec bych připsal, že tím považuješ věc za vyřešenou a že jakmile se zase přestěhuješ do Německa, samozřejmě se předpisově přihlásíš.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Říjen 15, 2014, 11:47:18 am »

Nehraje roli jesti to je byt nebo studentská kolej. Platí se jednou za každou domácnost, tedy byt či WG. Pár týdnů je opravdu jen návštěva a řešit to nebudou, jen jim o tom lépe dej vědět.
Zaznamenáno
Nikole



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #5 : Říjen 16, 2014, 02:49:29 pm »

Děkuju, děkuju. Zkusím vymyslet něco diplomatického. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |