Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prace ve Frakfurtu + veci okolo (naklady na zivot...)  (Přečteno 39326 krát)
nameless_one



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 11, 2014, 01:09:48 pm »

Ahoj,
dostal jsem nabidku na praci ve Frakfurtu s rocnim platem 45k hrubeho a chtel bych se zeptat, jestli to vubec stoji za to... Pokud se jedna o dane, naklady na zivot a podobne. Jde mi hlavne o to, kolik tak treba zhruba stoji pronajem bytu nebo aspon pokoje, salinkarta, jidlo, silnicni dan a vubec vsechno co patri k zivotu (treba i pivo v hospode). Z ceskeho pohledu je to moc pekny plat, ale nevim, jestli se kvuli tomuhle stehovat do Nemecka.

Predem dekuju za odpovedi.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Listopad 11, 2014, 01:39:42 pm »

Ahoj, jednopokojovy byt sezenes kolem 500 warm, tzn. s poplatkem za topeni, muzes se podivat treba tady:http://www.immobilienscout24.de/Suche/S-4/Wohnung-Miete/Hessen/Frankfurt-am-Main#showRealEstate=77790723

Co se "salinkarty" tyka, to nevim, ale urcite te to nezruinuje. Jidlo je pomalu levnejsi  nez v Cechach, pivo asi o neco drazsi.Mrknutí

Takze suma sumarum ten  zivot tam nebude o moc drazsi, nez napr. v Praze, rekla bych. Asi budes mit dost velke srazky ze mzdy, pokud jsi singl, ale tipla bych , ze ti tak okolo 2500 cisteho zustane. Zalezi na tom, na co jsi zvykly z Cech.
Zaznamenáno
maddock



Karma: 3
Příspěvků: 35



« Odpověď #2 : Listopad 11, 2014, 09:10:50 pm »

Ahoj,

1) financne to jako zaklad asi neni spatny, predpokladam, ze jsi ted single.
Mesicne to bude kolem 2270€. Z toho uz se necha neco usetrit.

2) Zakladni veci jako potraviny, Internet atd. je srovnatelny s Prahou. Drazsi jsou sluzby jako kadernik, opravar, .... Tam se vyplati byt sikovny a udelat si vse sam Mrknutí

S jidlem se muzes vejit do 200-300 €, zalezi pak na tom, jak budes mit obedy...

3) takovy byt, jak pise Diddi, se sehnat da. Vse zalezi na lokalite a vzdalenosti od centra. Kdyz je to maly byt, tak jo. Na zacatek bohate staci. Hlavne vybirat co nejbliz k S-Bahn (vlaku) atd. To ma pak clovek vyhrano (casove). Urcite hledat na immobilienscout24.

4) Salinkarta muze byt mesicne od 83€ ale zase na vsechny druhy dopravy. Pokud ale bydlis dal, plati vyssi tarify a muze to byt 140€ a vyse. Ale to se pak taky necha odepsat z dani v priznani, takze se ti asi 19% vrati.

5) Nejlevnejsi pivo jsem videl asi 2,50€ - 2,80€ ale bezne je to kolem 3,5€ Úsměv v Restauraci nechas s hlavnim jidlem a neco malo piti kolem 30-35€ / osoba €

6) jestli se stehovat zalezi na tom, v jakym oboru je to prace (perspektiva oboru, platova perspektiva), jak jsi na tom s jazyky, jaky mas rodinny vazby (nutkani po domove), ochota zmenit prostredi a mentalitu lidi.

Frankfurt neni spatny mesto, nam se na nej z Prahy zvykalo dost tezce ze zacatku, ale casem objevis jeho Manhattansky kouzlo Úsměv Nam se tu dnes libi a zatim bychom nemenili.

Pokud z tech veci, co jsem psal,  vetsinu splnujes a nemas s tim problemy, tak bych to zkusil, pokud nemas doma co ztratit.

Suma sumarum:

 2300
-600 byt, elektrina
- 84 mhd
- 250 jidlo
- 150 auto, naklady, palivo
- 30 internet
- 15 mobil
- 20 nejaky ty pojistky
= takze ti klidne muze zbyvat i kolem 1000€ na ostatni veci, pokud jsem na nic nezapomnel.

je to hodne orientacni a zavisi na zivotnim stylu Úsměv

Ahoj,
dostal jsem nabidku na praci ve Frakfurtu s rocnim platem 45k hrubeho a chtel bych se zeptat, jestli to vubec stoji za to... Pokud se jedna o dane, naklady na zivot a podobne. Jde mi hlavne o to, kolik tak treba zhruba stoji pronajem bytu nebo aspon pokoje, salinkarta, jidlo, silnicni dan a vubec vsechno co patri k zivotu (treba i pivo v hospode). Z ceskeho pohledu je to moc pekny plat, ale nevim, jestli se kvuli tomuhle stehovat do Nemecka.

Predem dekuju za odpovedi.
Zaznamenáno
nameless_one



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Listopad 14, 2014, 11:48:54 am »

Dekuju za odpovedi. Jeste si to rozmyslim. Úsměv A pripadne samozrejme napisu. Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |