Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pozeranie programu v pôvodnom jazyku - dual, televízia  (Přečteno 37306 krát)
jesieenka
Host
« : Duben 09, 2015, 10:07:11 am »

Kedysi, keď som žila ešte na Slovensku, vysielali niektoré slovenské stanice takzvaným duálnym sytémom, napr. ak bežala telenovela, ktorá bola pôvodne natočená v španielčine, človek mohol prepnúť "dual" a mohol to pozerať aj v španielčine (alebo slovenčine).

Pointa bola tá, že niektoré programy človek mohol teda pozerať aj v jazyku, v ktorom boli natočené. Problém je, že ak si zadám do googla pojem "duálny systém televízneho vysielania na slovensku", vypluje mi to niečo iné, ale nie toto, čo myslím.

Moja otázka je, či existuje niečo podobné aj v Nemecku (ide mi najmä o pôvodne anglicky nahovorené programy: seriály, filmy, dokumenty, atď ...)

Ďakujem za všetky slušné odpovede k téme.  Mrknutí
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #1 : Duben 09, 2015, 10:23:07 am »

Problém ešte je, že ono sa to vôbec možno nevolá "duálny systém", ale možno nejako úplne inak, len ja neviem ako. Spomínam si len na nastavenie na telke, že bol "knoflík", kde sa dal nastaviť "duálny zvuk" alebo niečo podobne znejúce (je to už dosť dávno, preto sa už nepamätám na podrobnosti).
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Duben 09, 2015, 11:26:20 am »

v nemcine treba hladat pod pojmom "Zweikanalton"
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #3 : Duben 10, 2015, 10:02:25 am »

Díky, tak mám už niečo s čím môžem začať Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |