Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pracovní uraz  (Přečteno 40959 krát)
grochi



Karma: -1
Příspěvků: 17


« : Březen 15, 2017, 07:14:13 pm »

Potřeboval bych poradit,jak je to s jednorázovým odškodněním za pracovní uraz,má někdo zkušenosti,marodil jsem z rukou 6 týdnu,zavalil mě kontejněr a měl jsem i operaci,následky jdou vidět do dnes a ruka není 100% ok
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #1 : Březen 18, 2017, 04:45:33 pm »

Poradila bych Vam, abyste se obratil na advokata.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Březen 26, 2017, 02:56:55 am »

Zadne odskodneni v D nedostanes pokud nebude prokazana vina druhe osoby a nebo napr. nejake nedbalosti zpusobene druhou stranou. Pokud to byla tvoje nadbalost a nebo nahoda, tak nic nezadej. Tady se na to nehraje. Mas narok pouze na vyssi nemocenskou. Marodil jsem po padu dva roky a vysmali se mi. Rovnou na to zapomen a taky na bolestne. Nic ti nedaji.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 28, 2017, 12:56:00 pm »

Zdá se, že nejen po zaměstnavateli, ale ani například po kolegovi nelze nic žádat ani když úraz způsobil svou nedbalostí - pouze při úmyslném přivození nehody.
Tady se to zdá být pěkně popsáno: https://ihr-anwalt.com/blog/schmerzensgeld/kein-schmerzensgeld-bei-arbeitsunfaellen/

Něco jiného by asi bylo, kdyby zaměstnavatel s bezpečností zaměstnanců přímo hazardoval, ale to už je jednoznačně doména advokátů.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
grochi



Karma: -1
Příspěvků: 17


« Odpověď #4 : Duben 19, 2017, 07:32:00 pm »

Děkuji za info
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |