Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Odvolanie v IKK  (Přečteno 43236 krát)
deweler



Karma: -2
Příspěvků: 7


« : Prosinec 28, 2017, 01:01:42 pm »

Zdravim,
pracujem v nemecku od roku 2011.Od 1.9.2015 do 1.9.2016 som bol praceneschopny s traviacimi tazkostami.Potom som pracoval az do 3.7.2017 kedy som chytil kliesta,hned som utekal na pohotovost dali antibiotika,po dobrati mi bolo horsie,tak zase pohotovost tam mi dal ine antibiotika.Zamestnavatel mi poslal sa liecit,isiel som na Slovensko a tu bojujem.Maju podozrenie na SM,kto ma neuroboreliozu vie o com pisem.
Z poistovne IKK mi poslali dokument 6.12 .2017,ze mi platit peniaze nebudu,mam vraj rovnaku diagnozu ako predtym a ze nech sa nahlasim na urad prace v nemecku(tam sa zahlasit nemozem,lebo jednak do Nemecka nedojdem a nemam v Nemecku trvaly pobyt) a tam mi budu platit nahlosigkeitregelung.samozrejme som im poslal odvolanie 7.12.2017,nikto sa neozval.Volal som do firmy,lenze oni mi povedali aby som ich informoval 28.12.2017 aby ma odhlasili a ja sa musim nahlasit na agentur fur arbeit.Vraj vo firme budem aj nadalej vedeny ako zamestanec.Lenze vcera som volal na urad prace v Nemecku a hovorila mi pani,ze musim mat trvaly pobyt v nemecku ak sa tam chcem nahlasit,co nemam.Vo firme teraz nikto nieje,vsetci su na SK.
Pani v IKK mi povedala,ze si sa mam bud nahlasit na urad prace na SK,alebo dobrovolne si platit zdravotne poistenie ( 160€ mesacne)
Takze teraz neviem vobec co mam robi,peniaze mi budu platit do 28.12.2017(dnes) a poisteny som tiez do dnes.Neviem ci zrusit Praceneschopnost a dat sa na urad prace na Sk(tym padom mi IKK zrejme okamzite zamietnu odvolanie) a dostavat davky v nezamestanosti(tuto volbu by som dal az nakoniec) alebo si dobrovolne platit zdravotne poistenie v IKK 160€ mesacne(ale najskor ma musi zamestnavatel odhlasit) a cakat na odvolanie,ktore moze trvat 1-6mesiacov.A potom ak by to potvrdili,by mi peniaze spatne vyplatili.Som zufaly
Zaznamenáno
ehw



Karma: 0
Příspěvků: 37


« Odpověď #1 : Prosinec 29, 2017, 08:52:07 am »

Financne tebe lip vyjde platit pojisteni v sk ne? Zustan v nemecke firme a plat si nemocenskou v nemecku. Pojistovna u vas nemusi vedet co kde delas....
Zaznamenáno
deweler



Karma: -2
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Prosinec 29, 2017, 09:16:06 am »

Nerozumiem ako to mysliš.Ked sa nahlasim v poistovni na SK,musim sa prihlasit tam kde nemam formular e106,co zrejme neni az taky problem ale zrejme by pytali doklad o odhlaseni v DE(ale toto zrejme plati len pre povinne poistenie a nie pre dobrovolne)
Ked si budem platit dobrovolne zdravotne poistenie na SK,tak cenovo to vychadza 50€ mesacne a v IKK 160€ mesacne.Kedze zrejme od dnesneho dna ma odhlasili(neviem to na isto a neviem ani co mi odhlasili)tak zrejme som uz nezamestnany(aj ked vo firme mi hovorili,ze ostanem ako zamestnanec stale) alebo neviem potom,nerozumiem sa do toho.S firmou mam dobry vztah.Jedna sa o to aby som bol poisteny zrejme v IKK v Nemecku aby som mohol cakat na odvolanie,a samozrejme im mesacne platil zdravotne poistenie.Ked sa prihlasim tu na SK poistovnu, budem zrejme praceneschopny tak asi budem musiet posielat tie listky na peniaze do socialnej poistovne ktora ich platit nebude,alebo teda listky na peniaze nebudem posielat nikomu,kedze budem nezamestnany.Jedna sa len o to,aby som sa dockal odvolania z IKK,a to na SK nemozem a preto zrejme bude najlepsie sa prihlasit na dobrovolne platenie poistneho v IKK(sice je to drahe)ale mam moznost,ze sa odvolanie uzna za opodstatnene a peniaze mi vyplatia spatne(ak to bude trvat 1-6 mesiacov,co by som zrejme nezvladol platit,maximalne tak 2 mesiace ) Fakt neviem uz dalej.
« Poslední změna: Prosinec 29, 2017, 11:43:28 am od deweler » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 29, 2017, 11:12:30 pm »

To je na právníka a na to, aby dopis na pojišťovnu napsal on.
Odvolávat se sám můžeš ale on bude vědět jak na to, aby jsi u toho i prezil  (financne)
Hlásit se na Slovensku je podle mne nesmysl a už vůbec ne obojí, to se ani nesmí.
Pokud máš dlouhodobe stejnou diagnózu, mela by Te čekat komise a eventuálne invalidka ale rozhodne nechápu proc by to měl byt důvod k odhlášení, zvlášt pokud jsi dal německý zaměstnanec.
Proc pracák ? Když jsi na neschopence ?
Celý to je nějak přitaženy za vlasy.
Dej to pravnikovi.
A nedělej nesmysly ve stylu ,,že někdo něco nemusí vědět"
Zaznamenáno
deweler



Karma: -2
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Prosinec 29, 2017, 11:53:17 pm »

Pritiahnute za vlasy,zrejme ano ale je to realita.Ja nemam rovnaku diagnozu,to si myslia v IKK.Medzi ochoreniami som pracoval 9mesiacov.Myslim,ze lehota na odvolanie uplynula.A vedel by si mi odporucit nejakeho pravnika,najlepsie SK,CZ ktory sa rozumie nemeckemu pravu.urad prace mi navrhla IKK kvoli nahlosikeiitregelung,ale nemam trvaly pobyt v DE.Tej poslednej vete som nerozumel.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |