Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: stěhování z Čech do Německa  (Přečteno 104674 krát)
Jarka Rosse



Karma: 0
Příspěvků: 6


V létě mě čeká stěhování z Čech do Kölnu


« : Leden 30, 2010, 11:06:42 pm »

Ahoj všem.
Po dlouhém hledání se mi podařilo najít tyto stránky a jsem moc ráda. Úsměv
Pomalu se připravuji na přesun z Čech do Kölnu za svým přítelem, a to již v létě tohoto roku. Začínám zjišťovat, co musím vše udělat pro to, abych mohla v Německu žít, pracovat a mít nové přátele.
Asi největší problém je němčina, protože mluvím anglicky, ikdyž s němčinou pomalu začínám.  Valím oči! Super!  Myslím si, že pokud nebudu plynně mluvit, nemám asi moc šancí najít si zaměstnání.
Dokážete mi někdo poradit, co vše musím v Čechách udělat, abych v Německu neměla žádné potíže? Myslím tím např.zdravotní pojištění, sociální pojištění atd.
Děkuji za rady a přeji všem krásný večer.
Jarča
Zaznamenáno
Alexa
Host
« Odpověď #1 : Leden 31, 2010, 04:51:04 pm »

Ahoj Jarco,
jsem na tom stejne, ja se stehuji ted v unoru. Ptala jsem se na stejne veci jako ty, pokud si projedes cele forum, najdes tam titulek jeste jednou a od zacatku..spousta lidicek mi tam radilo co a jak je potreba, papiry, bydleni atd. Ale najdes tam i jine clanky a ina temata, ktera by ti mohla pomoct  Úsměv
Zaznamenáno
Jarka Rosse



Karma: 0
Příspěvků: 6


V létě mě čeká stěhování z Čech do Kölnu


« Odpověď #2 : Leden 31, 2010, 09:31:56 pm »

Ahoj Alexo,

díky za radu. Na pár odkazů ve foru jsem již koukala a je toho opravdu hodně.Jsem tu mezi vámi nová a trošku v tom plavu. No, nezbývá mi nic jiného, než se ponořit do papírování, abych to měla do léta vše hotové.
Kolik jsi s tím vším strávila času?

Měj se hezky a ať se ti v Německu líbí.
Ahoj Jarča
Zaznamenáno
zdeneks



Karma: 2
Příspěvků: 8



« Odpověď #3 : Únor 01, 2010, 04:10:47 pm »

Ahoj,

největší problém bude asi najít normální práci, ostatní je proti tomu asi hračka. Pokud tu máš u koho bydlet je to velký plus. V Čechách zatím není třeba dělat nic, žádné potíže tu mít nebudeš. Všechno závisí na tom, jestli najdeš práci. Máš představu co chceš dělat?
Zaznamenáno
Jarka Rosse



Karma: 0
Příspěvků: 6


V létě mě čeká stěhování z Čech do Kölnu


« Odpověď #4 : Únor 02, 2010, 09:08:58 pm »

Ahoj. Mrknutí

S bydlením problém nemám, partner je němec a nyní se stěhuje do našeho nového domu za Kölnem. Je to legrační, navigovat chlapa na koupi nábytku, nádobí atd.  Škleb z Čech. Občas mi říká, zda Čechy jsou na jiné planetě.  Šok
K mé práci bych uvedla asi toto: celých 13 let pracuji jako asistentka ředitele, manažere či advokáta, což v Čechách není až tak špatné. Vzhledem k tomu, že mluvím super anglicky a rusky je to dobré, ale němčina mi nejde. Mám za sebou i manažerskou dvouletou zkušenost.
Chtěla bych najít v Německu něco obdobného,kancelářskou práci s počítačem, ale musím se doučit němčinu. (doma mluvíme anglicky). Lákala by mě i práce s dětmi.

A co ty, jak jsi na tom s prací? Je složité najít něco obdtojného za rozumné peníze? Jak se dívají na přistěhovalce, kteří berou práci domordcům?
Měj se hezky
Jarča
Zaznamenáno
zdeneks



Karma: 2
Příspěvků: 8



« Odpověď #5 : Únor 03, 2010, 09:06:13 am »

Ahoj,

pokud jsi za svého partnera (Němce) vdaná, potom by s povolením tu pracovat neměl být problém. Pokud ale neumíš dobře německy, nají práci jako si měla v Čechách bude asi problém. Na práci s dětmi bych to bez odpovídajícího vzdělání viděl jen velmi těžko. Pro začátek budeš muset počítat asi s mnohem nižší pozicí, určitě než pomine krize.
Každopádně bych si připravil životopis podle německých zvyklostí(už se to tady na fóru probíralo) a zkoušel bych ho posílat. Když je tvůj přítel Němec, je to výhoda a vidím jako pravděpodobnější, že by ti on mohl přes známé k nějakýmu místu pomoct. Dokud nebudeš mít práci, tak bych zatím žádný papíry neřešil a platil si pojištění v Česku.
Já pracuju na univerzitě a nestěžuju si. Dá se asi sehnal lepší pozice, ale asi taky víc náročná na čas. Možnost tady pracovat mi dohodil kolega. Já bych si tohle místo asi těžko našel sám, protože německy umím jen hodně málo. Přestože v práci mluvím anglicky jak to bývá vědecké komunitě zvykem, jazyk je občas problém mimo práci. Hledat odpovídající pozici sám bez kontaktů tady neumím moc dobře představit.
Němci jsou obecně vesměs korektní a nedávají otevřeně najevo, že bys někomu brala místo. Co si skutečně myslí je těžký odhadnout, ale z několika náznaků si myslím, že jim to asi trochu vrtá v hlavě, nicméně mě akceptují jako vítěze výběrového řízení.
Nesetkal jsem se tady s nepřátelským postojem. Zprvu musíš asi počítat s podezřívavým přístupem a budou asi trochu pochybovat o tvých schopnostech. Myslím asi tak jako u nás kdyby přišel do pracovního kolektivu cizinec. Tady ale mám pocit se daleko obtížněji začleníš a najdeš skutečné kamarády.
Zaznamenáno
Jarka Rosse



Karma: 0
Příspěvků: 6


V létě mě čeká stěhování z Čech do Kölnu


« Odpověď #6 : Únor 04, 2010, 08:38:46 pm »

Ahoj,

je skvělé, jak mi dokážeš o všem povídat. Úsměv Děkuju, jsem za to nesmírně šťastná. Za svého současného přítele zatím vdaná nejsem. Plánujeme to, ale první priorita je bydlení. To již máme, jen se zařídit a já se musím přesunout z Čech. Bude to pro mne trošku těžké, ale i tak se již těším na nový a snad i lepší život než v Čechách.
Pracovat určitě chci a je mi vcelku jedno, co to bude za práci. Nechci zůstat celé dny doma,ikdyž ze začátku to budu muset asi vydržet.
životopis mám již připravený a přeložený, včetně motivačního dopisu. Nápad s tím, že by bylo dobré oslovit známé v Německu, není od věci  Škleb
Můj přítel na tom začal již pracovat, ale je to zatím opravdu jen o tom rozesílání a čekání. Pevně však věřím, že se nám to podaří.
Pokud ne, existuje ještě další varianta a to, pořídit si miminko, po kterém oba moc toužíme  Smích

Nyní v nedělí letím na týden do Kölnu, abych se pořádně seznámila s prostředím, kde hodlám bydlet a strávit svůj život. Mám trošku smíšené pocity, ale je to jen díky tomu, že je toho opravdu hodně, co vyřizuji ještě okolo.
Těším se na nové přátele, práci a nové prostředí. Myslíš, že pokud mě v průběhu pobytu napadnou další dotazy, že tě mohu ještě požádat o rady?

Kde vlastně žiješ?Přeji ti krásný večer atěším se, že zase napášeš. AHoj Jarča
Zaznamenáno
Beca



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Říjen 03, 2010, 07:04:01 pm »

Zdravím,
   při hledání ohledně tohoto tématu stěhování do DE jsem narazil na tento topic. Rád bych dodal svou zkušenost. Je to cca. 5 let co jsme se dostal do Německa tehdy ještě jako 19ti letý kluk... Pokud přijdete do DE bez znalosti jazyka je to velký problém. Sám jsem to zažil a je to individuální v případě na koho narazíte... Jsou prakticky 3 druhy lidí (pohodáři,patroni a hajzlové Smích). První skupina je málo početná a narazíte na ní spíše na západu Německa. Patroni jsou lidi od 40ti let a výše. V mém kraji (Sachsen) jde o silně početnou skupinu, která často bazíruje na nářečí a přesné Němčině, (kterou sami nedodržují) a tím pádem vás i šikanují... Hajzlové jsou většinou přistěhovalci apod. Tam bych si dával pozor... Abych se vrátil k práci. Bez znalosti máte problém již u pohovoru. Já měl štěstí a našel loajálního zaměstnavatele, ale nebylo to zdarma... Jsou tací, kteří si vás vychutnají i z botama... Úředničinu si většinou najdete z internetu tam není problém... Hodně silné kritérium je vzdělání a na tom pohoří většina naivních Čechů, kteří si myslí že s diplomem udělají díru do Německa... Chyby lávky = neudělají.. A proto je dobré si dělat i večerní školy v Německu.. Na okolí to působí lépe a rychleji zapadnete... Pracovní kolektiv v zaměstnání je také individuální s rozdílem že v CZ se neřeší jestli práce nebo zábava a soukromí... I na to tu narazíte a pokud se dostane tak daleko že s kolegou se sejdete i mimo práci máte skvělou pozici... Další kapitola je nalezení přátel. Klasické seznamování je v DE hodně složité, jelikož Německá vyšší rasa často nevnímá východní zvířata do té doby dokud si nevšimne že chcete něco dělat a máte zájem o tamní kulturu... Jinak existují jiné způsoby jako internetové komunity, vysoké školy atd. kde najdete nějaký ten kontakt.. Jinak přeji hodně štěstí v boji v Německé zemi, kde je žití trošku jiné a jistě lepší ale za cenu někdy těžkého souboje se životem....
Zaznamenáno
vokoun



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #8 : Březen 29, 2012, 09:15:49 pm »

Zdravím. Stěhuji se do Hannoveru, firma mě z Čech přesunula kvůli otevření nové pobočky. Asi to bude na delší dobu, tak bych si rád převezl i více věcí do služebního bytu. Nějaký nábytek, kolo, gauč atd. Čas na stěhování, ale v podstatě nemám. Nemáte někdo zkušenosti s nějakými mezinárodními stěhováky? Rychle, levně spolehlivě? Narazil jsem zatim jen na firmu stěhovani-praha . nemáte na ně někdo nějaký recenze?
« Poslední změna: Březen 30, 2012, 03:13:05 pm od David » Zaznamenáno
jerremy2



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #9 : Duben 15, 2012, 05:58:29 pm »

Ahoj tady všem,

pracuji tady v Mnichově jako řidič kamionu a rodina půjde sem za mnou do Německa. Pro manželku práci mám zajištěnou, ale máme problém s tím, že dcery jsou ve věku 3 apůl a 8 let a německy nemluví, no a my nevíme jak to chodí tady se školou, jestli je nějaký přípravný ročník atd. Doma se intenzivně učí německy. Můžety mi někdo poradit, jak a co. Budu vděčný za všechny rady


Hezký den

Jerremy
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Duben 15, 2012, 06:31:38 pm »

Podívej se sem
http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=9966
nebo na tomto fóru pohledej "děti škola". Je tu k tomu tématu už dost příspěvků a podle všeho se škola o doučení němčiny postará. Začít s výukou intenzivně už doma z vlastního impulzu je samozřejmě velmi dobrý nápad  Mrknutí
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #11 : Listopad 10, 2018, 03:42:12 am »

Koln je krásne mesto. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |