Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Podnikani v Nemecku  (Přečteno 280373 krát)
fladys



Karma: 0
Příspěvků: 3


fladys


« Odpověď #30 : Duben 26, 2011, 06:12:30 pm »

Zdravim vsechny co se na toto tema podivaji.
Nevim jake mate skusenosti vy a ani nevim v cem podnikate ci chcete podnikat? ,ale ziji tady uz od 1996 a neco o podnikani vim nebo lepe receno mam sam firmu ktera funguje jiz vic jak 10.let.
Bez toho abych jak jsem se docetl mel problemy s financakem nebo s jinymi statnimy organizacemi.
Neslibji vsem kteri si to prectou ze jim pomuzu ale radu nebo priklad bych dat mohl, popripadne se zeptat mych znamych Nemcu co pracuji v oborech Financi - Soudu - Arbeitsamtu- atd.
Omlouvam se ale na techto strankach nejsu dlouho, a taky nemam kazdy den cas sem zajit, ale ma-li nekdo zajem napiste mi na email adresu Fladys[zavináč]hotmail.de
Mit freundlichen Grüßen
Fladys
Zaznamenáno
tobolova martina



Karma: 0
Příspěvků: 6



WWW
« Odpověď #31 : Květen 24, 2011, 07:45:49 pm »

Dobrý den,přečetla jsem si odpovědi na ruzná temata o podnikání neboli práci v Německu, ted se potýkám s dost velkým problémem a podle odpovědi, uznávám, že jste chytrý člověkě  máte zde zkušenosti. třeba mi poradíte, pokud mohu poprosit, nevím na koho bych se obrátila. Pracuji tady na český živnostnák, 27.6. mi končí smlouva. Pracuji přes českou agenturu , ktera spolupracuje s německou ag. jako pečovatelka. Česká živnost dovoluje pracovat v zemích EU jen pul roku, dostala jsem od sociálky povolení tzn. A1 neboli E101, na pul roku musím zpátky do česka. Ale protože klientka je s mou prací spokojena, chce abych tady zůstala déle, neboli na co nejdéle to půjde. Ale protože vidím jaké jsou v Německu poplatky za soc. , zdravotní atd. a ja potřebuju zůstat a svém platu potřebovala bych i nadále pracovat na českou živnost. Pokud bych pracovala na Německou, musela by mi klientka zvýšit plat jednou tolik, abych byla na tom platu jako ted. Což si nemyslím že udělá.....Doufám že tomu rozumíte. Našla by se prosím pro mě nějaká varianta? Děkuji mockrát za odpověď.
Martina Smutek
Zaznamenáno
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« Odpověď #32 : Květen 27, 2011, 08:22:59 pm »

posilam vam sem link na jeden rozbor, ktery se tyka svarcsystemu a povinnosti platit socialni pojisteni pokud pracujete delsi cas jako samostatne vydelecne cinny pro jednoho klienta na projektu

http://www.sozialrechtler.de/fileadmin/user_upload/Sozialversicherungspflicht_von_Selbstaendigen.pdf

Dulezite slovo je "...auf Dauer..."
Pokud je cinnost limitovana jednim rokem, nejedna se o scheiselbstaendigkeit

citace z dokumentu vyse:
"Von einer Dauerhaftigkeit der Tätigkeit für einen Auftraggeber ist auszugehen, wenn die Tätigkeit im Rahmen eines Dauerauftragsverhältnisses oder eines regelmäßig wiederkehrenden Auftragsverhältnisses für denselben Auftraggeber erfolgt. Entsprechend ist eine lediglich vorübergehende Tätigkeit für einen Auftraggeber (projektbezogen) grundsätzlich keine Dauerbeschäftigung, sofern die Begrenzung innerhalb eines Jahres liegt."

Problem nastane az po roce, pokud nebudete pracovat pro jineho klienta, ale neni to problem, ktery je treba resit hned. Na jeho vyreseni mate dostatek casu...

Dekuji vsem, kteri mi prubezne pomahaji tady zacit, zejmena cofexovi. Tak se tedy zase snazim neco vratit sem na forum.
« Poslední změna: Květen 27, 2011, 08:36:13 pm od ppp2006 » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |