Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vyplatí se zaregistrovat na úřadu práce?  (Přečteno 22472 krát)
dorotkaforyou
Host
« : Červen 11, 2012, 06:51:23 am »

Tak jsem opět bez práce. Dostala jsem výpověď ve zkušební době. Mám odpracováno jen 6 měsíců v Německu. Bohužel koupili jsme dům v příhraničí s Českem a tady se hrne do práce spousta pendlerů z Česka a ti jsou ochotní pracovat i za docela malou mzdu, dojíždět třeba denně i sto km, proto se tu práce hledá docela dost špatně a ještě hůř s mojí špatnou němčinou. Nemám nárok na žádnou podporu v nezaměstnanosti, prý ani sociální a zdravotní pojištění mi úřad práce nebude platit. Má tedy nějaký smysl registrovat se na úřadu práce? Jsou lepší vyhlídky najít práci, když je člověk registrovaný. Navíc mi pracovnice úřadu práce řekla, že se zaregistrovat musím do konce tohoto týdne.Plánovala jsem si, že si dám před nástupem do dalšího zaměstnání cca měsíc volna - potřebuji sem přestěhovat syna, který je v Čechách ve škole a teď mu škola končí, chtěla jsem aspoň na týden na dovolenou k moři. Pracovnice pracovního úřadu mi řekla, že když se zaregistruji, nemůžu mít žádné volno. Co myslíte, má pro mě registrace nějaký smysl? Na místním úřadě myslím nejsou moc vstřícní, nemám z toho nejlepší pocit. Moc díky za každou radu.
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Červen 13, 2012, 05:09:13 pm »

Narok na volno mas i kdyz budes zaregistrovana, myslim, ze je to tri tydny v roce, dovolena. Ale pozor, musi ti je odsouhlait. Ja myslela, ze to staci ohlasit a pak mi rekla pani, ze to musi nekdo tam i od souhlasit.Ale nastesti jsem tenkrat ty 3 tydny volna dostala- bylo to na svatbu a tak jsem to obhajila,ze po svatbe se mi bude lepsi hledat prace, kdyz nebudu potrebovat povoleni.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |