Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní uraz  (Přečteno 26692 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Březen 20, 2013, 04:11:34 pm »

Pracuju jako LKW fahrer v D a dnes jsem mel dost blby uraz. Spadnul jsem z vleku pri vykladani a odnesla to ruka a koleno. Jsem vyrazeny minimalne na 4 mesice z prace a mozna i dyl, protoze mi mozna podle rentgenu hrozi i operace. V nemocnici jsem nahlasil pracovni uraz a dostal jsem neschopenku. Zamestnavateli jsem ale rekl, ze hodlam marodit doma tzn. v cesku, protoze nemam v nemecku bydliste a jako ridic funguju pres tyden v aute. To se mu nejak nelibi a rekl, ze pokud budu v cesku, tak mi nic platit nebude. Jak mam dal postupovat? Jsem pojisteny u AOK.
Zaznamenáno
MAJO1



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #1 : Březen 20, 2013, 08:50:17 pm »

Nazdar Honza.Mrzí ma do akej situácie si sa dostal.Presne týmto istým kolom som prešiel aj ja len s tým rozdielom že mne sa to stalo v Španielsku.Tiež som spadol z návesu a zlomila sa mi stehenná kosť.Nastal čas operácie a po operácii na tretí den mi priniesli z firmy výpoveď.Nechápal som.Ja som marodil 5 mesiacov.Tiež som nemal tam kde bývať,1 mesiac som ležal na pooperačnom oddelení a potom som musel odísť na hotel,odtiaľ som chodil na kontroly a rehabilitácie až do decembra.Teraz som bez roboty od apríla,vtedy mi skončila PN,je ťažko dostať sa do relatívne serioznej firmy.Dúfam že sa ti podarí doriešiť situáciu k tvojej spokojnosti.Veľa štastia.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 20, 2013, 09:43:19 pm »

honza3333: Pokud vim, muzes v DE neschopenku travit kdekoliv a delat cokoliv, co nebrani uzdraveni. Pokud tedy mas domov v CR, porad se s osetrujicim lekarem, ten bdue vedet, co a jak napsat.

MAJO1: Takze te vyhodili na zacatku neschopenky? Byls normalne zamestnan? Pokud ano, podle mne to nesmeli...branil ses?
« Poslední změna: Březen 20, 2013, 09:51:06 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
MAJO1



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Březen 20, 2013, 11:47:26 pm »

Ano,presne tak,prepustili ma po cca.1 týždni práceneschopnosti,hned po operácii,využili to,vlastne zneužili ten čas kým som bol ešte omámený z operácie,hned na druhý deň ma navštívili.Určite nekonali zákonne ale v tej firme je to bežný postup ked sa niektorý vodič dostane na PN,hned má výpoveď.Ozval som sa za to ale hned mi naznačili že kludne sa môžem sťažovať kde chcem.V španielsku sa nedovoláš pravdy,majú podchytených ludí na vyšších miestach a vedia veľmi dobre čo im prejde a čo nie.Je tam velká migrácia vodičov.Zvykol som si v tej firme na ten kolobeh,hlavne plat bol na čas vždy a správanie bolo relatívne na úrovni.Je to na figu,práca sa hladá veľmi ťažko,o to viac ma to štve že nemali absolutne žiadny dôvod na výpoveď.Na koniec som sa dozvedel že šéf ma nechce preto lebo si myslí že nebudem podávať taký výkon aký som podával pred úrazom.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |