Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Lohnsteuerkarte a poistenie  (Přečteno 25570 krát)
katka007



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 28, 2010, 11:20:25 pm »

ahoj som tu v mnichove nova a mam tak trochu chaos v tom ako funguju veci spojene so zamestnanim. som studentkou na LMU a popri tom mam brigadu v McDonalde. tam odo mna chcu aby som si vybavila zdravotne poistenie tu v nemecku. naozaj mi ho treba ked som ako student poistena na Slovensku a toto slovenske poistenie je platne aj tu?

takisto mam zmatok v tom ako funguje Lohnsteuerkarte ak mam viacej zamestnani. od marca by som mala pracovat okrem mekaca aj v laboratoriu. znamena to ze do marca budem v McDonalde Lohnsteuerklasse 1 a v novej praci budem Lohnsteuerklasse 6 ak tomu dobre rozumiem. co sa vsak stane ak v mekaci skoncim a budem chciet pracovat iba v laboratoriu? budem tam vedena ako Lohnsteuerklasse 6 az do konca roka alebo im mozem dat karticku z mcdonaldu a budem v novej praci znovu platit dane ako Lohnsteuerklasse 1? vracia zamestnavatel Lohnsteuerkarte a da sa ta ista karta pouzit vo viacerych zamestnaniach (ak nie su sucasne) pocas jedneho roka? dakujem za rady:)
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Listopad 29, 2010, 02:04:56 am »

Ahoj,

1. Zkusila jsi zajít na AOK, aby ti vystavili potvrzení, že jsi pojištěná? To jsi už určitě musela udělat při imatrikulaci na univerzitu. Tohle zaměstnavateli nestačí?

2. Pokud nejsou práce současné, tak můžeš samozřejmě dát tomu zaměstnavateli, kde máš větší příjem, Lohnsteuerkarte s Klasse 1.
S tou Klasse 6 to je docela nevýhodné, ale jako přechodné řešení se dá, hlavně pak nezapomenout požádat o vrácení daní. Já už s tím mám taky zkušenost. Řekl jsem tehdy zaměstnavateli, že už jsem Lohnsteuerkarte dal jinému zaměstnavateli, at mi to vyúčtuje na Klasse 6. Později jsem přinesl Lohnsteuerkarte a další výplata už byla na Klasse 1.
Dobrá může být kombinace s Minijob (do 400€), kdy zaměstnavatel Lohnsteuerkarte nepotřebuje.
Zaznamenáno
katka007



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Listopad 29, 2010, 06:58:38 pm »

AOK ani Techniker Krankenkasse mi to potvrdenie dat nechcu. vraj oni to vydavaju iba na imatrikulaciu ale ked to potrebujem do prace ze vraj sa to neda. skusila som 4x na roznych pobockach a nejde to nechapem celkom ze kde je problem ked od nich chcem ten isty papier co mi uz raz dali... ale aj tak vdaka za tip:)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |