Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Práce na zkoušku  (Přečteno 23012 krát)
dorotkaforyou
Host
« : Prosinec 03, 2011, 07:22:12 pm »

Máte s tím nějakou zkušenost? Jsem čtyři měsíce přestěhovaná v Německu v příhraničí s Českem. Těžko se mi tady hledá práce a mám bohužel i negativní zkušenost. Domluvila jsem se v penzionu s majitelkou, že bych u nich pracovala jako pomocná síla (práci ani počet hodin mi neupřesnila, že prý neví a jak bude potřebovat atd.). Řekla mi, že to zkusíme 7 dní na zkoušku a pak se uvidí, nepřišlo mi to divné a souhlasila jsem. Poté jsem tam byla první den od 7-12 a pak zase od 17-22.30 h. Ten jeden den jsem dřela jako kůň, chtěli po mě od práce servírky, po mytí nádobí, úklid, vlastně všechno. Další den jsem měla nastoupit zase na 7 a přišlo mi, že to nezvládnu, proto jsem jí řekla, ať se nezlobí, ale že to nezvládám, proto tam pracovat nebudu. Nedala mi za 10,5 hodin práce ani euro. Jídlo a pití jsme museli mít svoje. Je to normální?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 04, 2011, 12:31:22 pm »

Prace na zkousku, Schnupperwoche, neni zase tak neobvykla. Popravde receno ale uz i to poskytuje jisty negativni obrazek o zamestnavateli, protoze bez rizika ma i zkusebni dobu, jen za tu Schnupperwoche zpravidla neplati. Sedrit te pak desitkama neni moc hezke.
Navic, muset v gastronomii mit vlastni jidlo a piti, to uz svedci o mnohem vetsich zvlastnostech zamestnavatele a pravdepodobne bych do toho nesel hlavne proto, co o sobe rika prave tim Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #2 : Prosinec 07, 2011, 11:19:01 am »

díky za odpověď. Upřímně jsem trochu zklamaná z Německa co se týká práce. Ale je to asi protože jsem v pohraničí a mám špatnou němčinu, snad se to vylepší. Jsem ráda za toto forum.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Frankfurtnadmohanem.de © 2024
Stránky krajanů o životě ve Frankfurtu nad Mohanem. O srazech a akcích, práci, studiu, zábavě, bydlení, kultuře. Užitečné články, diskuze, inzerce, seznamka, galerie, spolujízda - autostop a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Německu.

Zahnarzt München |